Аркан Вовків

Автор: Павло Дерев’янко

Жанр: Темне фентезі Альтернативна історія Стімпанк Міфологія

Обкладинка: Тверда матова

Сторінок: 448

Рік видання: 2019

Ціна: КНИГИ ТИМЧАСОВО НЕМАЄ В НАЯВНОСТІ грн

Анотація:

Рік 1845. Держава Хмельницького вистояла. Майже двісті років тут правлять виборні гетьмани та двопалатний парламент, Червона та Чорна ради, співіснують католицька та православна церкви, мова перейшла на latynku, у небі пливуть цепеліни, а серед людей живуть відьми. На захисті Українського Гетьманату стоять військо Січове, Таємна Варта і химерні лицарі Сірого Ордену, що володіють потойбічними силами…

Підпиши проклятий сувій.

Отримай клямри вовчого лицаря.

Дізнайся, скільки крові та сліз приховано за блиском героїчних легенд.

Рецензії

 • 04 Dec 2019 в 23:23
  GreenFX #

  Я відтягував цю мить, як тільки міг, аби смакувати це відчуття, коли тебе чекає книжка, яку ти дуже-дуже чекав. Але я дочитав \"Аркан вовків\". І найперша емоція, яка тебе поглинає після завершення останньої сторінки - це смуток. Смуток від того, що ця історія закінчилася. І це - найбільша ознака майстерності письменника, коли читач сумує за твоєю книгою, наче від розлуки з близькою людиною. Особисто у мене не так багато художніх творів (включно з кіно та серіалами) викликало такі емоції.
  Отже, \"Аркан вовків\" - це нове українське фентезі. Тут переплітається альтернативна історія (козацька держава, яка вистояла та розвинулася), стімпанк (у світі \"Аркану\" існують потяги, залізниці, цепеліни, перші парові автомобілі, та інше) та містика. І, якщо все, що ви знаєте у жанрі фентезі - це \"Відьмак\" Сапковського, тоді спішу вас розчарувати, \"Аркан вовків\" - це геть близько не клон \"Відьмака\".
  \"Аркан\" - це самобутній світ, побудований на українській історії, українських традиціях, українській культурі. Світ \"Аркану\" має багато знайомих ознак та постатей, яких ми знаємо з історії - Богдан Хмельницький, Мамай, знайомі місцини Києва. Але в той же час цей світ новий, незвіданий та цікавий. У ньому поряд з Військом Січовим існують химерні лицарі-перевертні з Сірого ордену. Поряд з караванами чумаків їздять нові парові автомобілі, які потужніші та швидші за волів. І все це дає можливість читачеві зануритися у такий новий, але до болю знайомий світ.
  Ця книга - це переосмислення нашої історії про козаків та характерників. Альтернативний варіант, \"а що б могло бути, якби...\". І це \"якби\" вийшло настільки крутим та правдоподібним, що ти йому віриш. Особливо круто виглядають передбачення автоматизації у майбутньому від героїв книги, яких вважають диваками... але ми ж знаємо?)
  На початку книги здається, ніби починаєш читати класичне фентезі, молодий хлопець стає на вовчу стежку, щоб стати славетним лицарем, де магія буде йому помічником, а успіх буде його переслідувати завжди. Але сторінка за сторінкою це примітивне враження зникає. Поступово перед читачем розгортається глибока та продумана драма, у якій немає місця фентезійним супергероям, які самостійно вбивають ворожі армії та рятують принцес. Тут кожен з героїв у першу чергу - людина, зі своїми перевагами та недоліками. Кожен з них недосконалий, ба більше, на одному з етапів ми бачимо, що кожен з них чимось надломлений. І ніхто з них не є отим класичним фентезійний протагоністом. Персонажі тут настільки детально пропрацьовані, що викликають симпатію або огиду, прямо як справжні люди. Іноді до деяких персонажів відчуваєш неприязнь, але в той же час співчуваєш йому. І це перший великий плюс \"Аркану\".
  Загалом сюжет дуже оригінальний. Тут немає класичних та заїжджених поворотів сюжету, коли ти наперед знаєш що станеться. Автор уміє дивувати неочікуваними вивертами. Саме тому ти ковтаєш сторінку за сторінкою, постійно перебуваючи у напрузі. Особливо майстерно чергуються епізоди з мирними, спокійними та затишними подіями, які змінюються бурхливими описами боїв, кривавими вбивствами та підлими зрадами, від яких аж кров бурлить. Також я для себе відмітив, що у сюжеті відсутні зайві деталі. А це я особливо ціную у книгах. Все, що описується у \"Аркані вовків\", навіть незначні деталі, потім відіграє свою роль. Тут немає порожніх сторінок та подій, які можна сміливо викидати, бо вони не грають ролі. Тут роль відіграє абсолютно все!
  Окремо дуже хочу виділити стиль тексту. Це просто неперевершено. Книгу написано таким текстом, наче писалось його у тому самому 1845 році. Тут дуже багато гарних українських слів, про які ми давно забули. І читаючи їх, я подумки тішився, що хтось їх ще використовує. А яка у \"Аркані\" лайка... то просто неперевершено! Справжня українська, без усіляких там запозичень. Я вже кілька висловів поцупив собі для заміни класичним напрямкам руху
  Структура світу детально продумана, усе описано настільки чітко та просторо, що здається, ніби ти сам живеш у тому світі. Все дуже ясно та логічно, усі структури всередині держави виконують свої функції та взаємодіють одна з одною. А описи подій дуже яскраві також за рахунок різних тактильних відчуттів. Ти не тільки бачиш, що робиться навколо, але й можеш почути, відчути запах або смак.
  Також дуже важливою є емоційність тексту (хоча зазвичай я таку рису не виділяю). Але у \"Аркані\" текст змушує переживати різні емоції, від піднесення та надії на щось гарне на початку, до жорстокого падіння у розпач наприкінці книги. І хоча це не єдині емоції, але такі потужні перепади переслідують читача протягом усієї книги. Втрати героїв настільки близькі нам та болючі, що неможливо переживати їх відсторонено. Якщо характерники у книзі плачуть, то і в читача мимоволі потече сльоза (в кого скупа, а в кого й не дуже). Якщо у когось з героїв стається щось радісне, то неможливо не радіти разом з ним.
  Події у книзі місцями досить жорстокі, і саме це змушує відчувати відчай. Але це і додає реалізму. Адже тут, як і в справжньому житті, немає супергероїв та хеппі ендів. Тут, як і в житті, є втрати та поранення, а поряд з ворогами гинуть і свої - рідня та брати.
  Кінцівка залишає відчуття похмурої радості. Коли поряд з усіма втратами ти бачиш проблиск надії на щось краще та стаєш частиною цього братерства. І разом з головними героями відчуваєш, що став старшим та мудрішим.
  Якщо мій відгук вас не відлякав та ви полюбляєте глибоке, продумане, без усього зайвого, але водночас динамічне та захоплююче фентезі - тоді швидше купуйте \"Аркан вовків\" та приєднуйтеся до революції у жанрі фентезі в Україні!
  А я пішов осмислювати прочитане. Адже після таких книг починати щось нове не хочеться ще дуже довго. І те, що я зміг описати, це лише маленька частинка моїх відчуттів після прочитання \"Аркану вовків\".

Автор: Павло Дерев’янко

Назва: «Аркан Вовків»

Видавництво: Дім Химер

Мова видання: Українська

Рік видання: 2019

ISBN: 978-966-97870-0-2

Штрих-код: 9789669787002

Обкладинка: Тверда матова

Кількість сторінок: 448

Жанр: Темне фентезі Альтернативна історія Стімпанк Міфологія

Передмова: Леся Мудрак