По той бік пам’яті

Автор: Ксенія Циганчук

Жанр: РОМАН Детективний нуар Містичний трилер ГОРОР Гостросюжетна проза 16+

Обкладинка: Тверда матова з вибірковим лакуванням

Сторінок: 256

Рік видання: 2019

Тип: Паперова книга

Ціна: 150 грн

Опис книги:

Кажуть, чарівні казки — то не просто вигадки народів світу, а відгомін реальних подій, які відбувалися у дохристиянські часи. Зокрема й моторошних обрядів ініціації, що їх проходила тодішня молодь у хатинах-домовинах посеред дрімучого лісу…

Наші дні. Дві дівчини та троє хлопців вирушають на відпочинок за місто. Проте їхні плани летять шкереберть, щойно друзі опиняються на роздоріжжі біля поламаної автівки й у пошуках допомоги прибиваються до старого занедбаного хутора. І давня казка оживає, змушуючи кожного згадати свій найпотаємніший страх.

Що ж приховує колективне несвідоме наших предків упродовж тисячоліть, і які жахи насправді закодовані у знайомих нам з дитинства народних казках?

Рецензії

 • 04 дек 2019 в 23:28
  GreenFX #

  З самого початку книга занурює у дуже похмуру та лячну атмосферу. Починаючи з закинутого та похмурого села, яким його бачать головні герої спочатку, закінчуючи (з розвитком подій) постійною негодою, хащами, смертями, містикою, кладовищами та розв\'язкою у кінці. Усю книгу ця атмосфера давить на читача, сприяючи абсолютному зануренню у світ та розумінню переживань головних героїв. Я навіть ловив себе на думці (неодноразово), що з цієї книги можна було б зняти крутезний фільм жахів.
  Спочатку події розвиваються без поспіху, готуючи читача до карколомного марафону потім. Десь до першої смерті ти втягуєшся, а коли вона відбувається думаєш - ого, так швидко? А потім все закручується у нескінченний вир подій, з якого несила вирватися ні героям, ні читачу. Відірватися від книги у цей момент фактично неможливо (особисто я прочитав всю книжку за два заходи, бо треба було ще на роботу йти).
  Кожен наступний виток подій захоплює, ще більше занурює у цю атмосферу паніки, страху та безвиході. Увесь час у напруженні чекаєш, що ж станеться далі. І воно стається, але ти не розслабляєшся, бо чекаєш уже наступного витка подій. Кожна смерть робить ситуацію усе заплутанішою, а переживання все глибшими. А містичний супровід взагалі змушує втрачати зв\'язок з реальністю. Десь на стадії 3/4 книги ти вже підозрюєш всіх живих персонажів, половину мертвих, та кількох з невизначеним станом існування (це як коти Шредінгера, тільки не коти і не Шредінгера).
  Містика у романі - це просто прекрасно. Починаєш зі скепсису. Потім переживаєш разом з героями страх, недовіру, спротив і наприкінці починаєш вірити у всю цю чортівщину. Починаєш в кожному з персонажів впізнавати казкових героїв і думати, жива це людина, чи все таки справжній мрець?
  Окремо хочу виділити сюжетну лінію з казкою. Чергування \"дохристиянських казкових\" часів та сучасності доповнюють один одного, і, на перший погляд, попереджають про те, що станеться далі. Але це не допомагає, все рівно ти не наближаєшся до розгадки. Але сама ідея з таким співставленням - дуже класна. Історичні екскурси щодо справжніх \"казок\", розказані вустами одного з персонажів, дуже цікаві та відкривають очі на справжню природу казок і змушують задуматися, а про що ж ми насправді розповідаємо дітям? І чи захочемо після цієї книги розповідати казки знову?
  А деякі деталі з цього екскурсу (які не є вигадкою, а є дослідженням справжніх історичних фактів, за що окреме дякую Ксенії) дійсно шокують. Про це я не хочу говорити, щоб не псувати враження, краще почитайте самі.
  Коли сторінка за сторінкою, ковтаєш книгу до самого кінця і вже чекаєш, коли все виявиться. Коли вже кожен варіант розвитку подій здається реальним (навіть найнеймовірніший), автор дає тобі цю розв\'язку, у якій все перевертається з ніг на голову. І ти ще деякий час дивишся на останню сторінку книги і осмислюєш прочитане.
  Загалом, це дійсно крута книга. Поєднання горору, містики, детективу та трилеру. Атмосфера та події занурюють читача повністю. Сюжет непередбачуваний, а персонажі реалістичні та живі (до кінця книги - не всі, хе-хе). І, що мене найбільше вразило, так це історичні факти про казки та дохристиянські часи на території України (це той момент, коли у художній книзі дізнаєшся більше цікавих фактів, ніж у деяких наукових). Багато шокуючих відкриттів про наше минуле, які змушують задуматися про генетичну пам\'ять, у тому числі про свою, про обряди ініціації та ще багато речей.
  Тому хто ще не прочитав, бігом у книгарні по примірник \"По той бік пам\'яті\" - і занурюйтеся у атмосферу жаху, містики та безвиході.

Автор: Ксенія Циганчук

Назва: «По той бік пам’яті»

Видавництво: Дім Химер

Мова видання: Українська

Рік видання: 2019

Тип: Паперова книга

ISBN: 978-966-97870-6-4

Штрих-код: 9789669787064

Обкладинка: Тверда матова з вибірковим лакуванням

Кількість сторінок: 256

Жанр: РОМАН Детективний нуар Містичний трилер ГОРОР Гостросюжетна проза 16+

Передмова: Вікторія Гранецька