Степовий бог (трилогія «Хассара»)

Автор: Євген Лір

Жанр: Містика Темне фентезі Міфологія

Обкладинка: Тверда матова

Сторінок: 208

Рік видання: 2019

Ціна: КНИГИ ТИМЧАСОВО НЕМАЄ В НАЯВНОСТІ грн

Анотація:

Хассара — це слово звучить, наче пісок, що скреготить на зубах. Безмежна руйнівна сила, яка існувала задовго до появи людства, знов прокидається серед порожніх степів. Та що про це може знати Сергій — чотирнадцятирічний хлопець, що волею випадку познайомився з дивакуватим відлюдником? Чи стане йому розуму лишитися осторонь, чи встоїть він перед спокусою рушити за спалахами химерного світла, що тут і там проймає Запропади-місто? І чи втримає Кам’яна Вежа натиск Великого Ніщо?

Усі відповіді — в серці Степового бога.

Рецензія на книгу «Степовий бог»

 

Рецензії

 • 04 Dec 2019 в 23:22
  GreenFX #

  Степовий Бог, Чорний Бог… в українській літературі починає вимальовуватися новий пантеон сучасних богів. Страшних богів, кровожерливих та ненаситних. І мене, як фаната Лавкрафта, це дуже тішить.
  Сьогодні розкажу трохи більше саме про «Степового Бога» Євгена Ліра.
  Одразу хочеться відмітити цілісність тексту та його стиль написання, читається дуже легко, а відірватися майже неможливо. Одні сцени змінюються іншими, сюжет рухається уперед, а ти цього майже не помічаєш, настільки все невимушено та взаємопов’язано. І попри те, що події розгортаються неквапливо, як і життя самого степу, постійно наростаюча напруга змушує тебе бути зібраним та ковтати кожну наступну сторінку у передчутті чогось серйозного та страшного.
  Дуже сподобалася описана атмосфера двохтисячних років. Усе настільки класно підмічено, що прямо повертаєшся у часі і знову відчуваєш цю безвихідь молодіжного руху, субкультур, неформалів, перших поцілунків та дешевого алкоголю. Дуже реалістично, моментами я ніби дійсно повертався назад у часі. І якщо це типова атмосфера Запропадів, то передати її у автора вийшло занадто влучно.
  Що вразило особливо – так це степ. Навіть не так, дуже вразив Степ. У автора Степ – це окремий персонаж, окрема жива (і нежива водночас) істота. Він всепоглинаючий, він безмежний, він страшний, він величний та таємничий. Він не просто існує, а існував завжди, існує зараз, та буде існувати вічно, хоча звичайні люди його й не помічають. Це та сила, яка була задовго до людей, та буде ще довго після. Власне, створити Бога у автора вийшло. Під час прочитання ти повністю переймаєшся емоціями та відчуттями героїв, починаєш відчувати Степ так, ніби він не на сторінках книги перед тобою, а навколо тебе і в тобі. І ти починаєш його боятися. Не розумієш, а тому боїшся іще більше.
  Книга побудована на перетині цих двох світів, депресивних Запропадів та безмежного і лякаючого Степу. І читач, разом із головним героєм, постійно рухається між цими світами та перебуває у обох одночасно. І не зовсім зрозуміло який з цих світів кращий та комфортніший: з одного боку депресивне та безвихідне місто, з іншого таємничий та всепоглинаючий Степ. А описані у книзі ритуали відсилають нас до слов’янського язичництва та до старовинної магії. Що лише додає містики та загадковості.
  Окремо хочеться виділити оповідання після епілогу. Воно не тільки розкриває світ «Степового Бога» ширше, але й змушує ще більше боятися Степу. І якщо містичний світ Карпат в українській літературі зустрічається частіше та є більш детальним, то тема степу є новою та оригінальною. З одного боку це показує різноманіття України, з іншого – допомагає нам пізнати більше землю, на якій ми живемо. Тому «Степовий Бог» є не лише цікавим, лякаючим та містичним, але й неймовірно корисним та вчасним.
  Перший том трилогії вийшов неймовірно цікавим та якісним, тому я вже з нетерпінням чекаю продовження. І по тому фундаменту, який Євген Лір заклав у першій книзі, продовження має вийти ще крутішим.
  P.S.: А для тих, кто сумнівається чи варто читати додам одну особливу деталь. Зовсім нещодавно археологи знайшли на Мамай-горі (яка знаходиться у тому самому степу) скіфський акінак. Якраз такий, який зустрічається у «Степовому Богові». Співпадіння? Я так не думаю. Тож читайте цю книгу з розумінням того, що вона може виявитися зовсім не вигадкою.

Автор: Євген Лір

Назва: «Степовий бог (трилогія «Хассара»)»

Видавництво: Дім Химер

Мова видання: Українська

Рік видання: 2019

ISBN: 978-617-7842-00-1

Штрих-код: 9786177842001

Обкладинка: Тверда матова

Кількість сторінок: 208

Жанр: Містика Темне фентезі Міфологія

Передмова: Олександр Завара

Ілюстрації: Анжела Шустер