ХИМЕРИ

Незалежне книжкове видавництво «Дім Химер» засноване у Велесову Ніч 31 жовтня 2018 року письменницею Вікторією Гранецькою і поетом, учасником бойових дій Владом Сордом у рамках реабілітації та соціалізації ветеранів АТО/ООС (ветеранський бізнес). Штаб-квартира «Дому Химер» гніздиться у Вінниці, в затишному будиночку, зведеному понад сто років тому і… запланованому під знесення десь перед заснуванням видавництва. Проте будинок досі живий (та й житиме ще сотню років), тож химерне вінницьке книговидання розпочинається саме тут як родинна справа (Вікторія працює з текстами і бухгалтерією, Влад займається художнім оформленням видань та дизайном промо-матеріалів).

Упродовж перших півтора року роботи випустили 20 новодруків, відвідали Книжковий Арсенал у Києві, Форум видавців у Львові й інші ярмарки та фестивалі, знайшли друзів, партнерів, однодумців з різних міст, де побували з книгами. 31 жовтня 2019-го відзначили першу видавничу річницю, започаткувавши у Вінниці щорічний літфест #ДеньХимер. У «карантинний» рік теж вижили, продовжуючи працювати й чемно сплачувати податки, запустили видавничий сайт і продаж книг в електронному форматі, організували ігрові стріми з літературними дискусіями та видали три паперові книги, кожна з яких стала хітом продажів й об'єктом щирої читацької любові. Поступово «Дім Химер» затягує до мороку своїх видавничих покоїв дедалі більше споріднених душ і розбудовується на структурні департаменти, очільник кожного отримує почесний демонічний титул та безмежні перспективи творчої самореалізації. Також до становлення химерної української літератури долучаються семеро видавничих котів, надихаючи й водночас відволікаючи засновників від їхньої шляхетної мети і майже цілодобової роботи. 

Отже, наша мета — видання та популяризація книжок сучасних українських авторів, які спеціалізуються на химерній прозі. Що ми розуміємо під визначенням «химерна проза»? Та, власне, увесь той кластер «темної» літератури, котрий складають містично-психологічні трилери, горори, детективний нуар, соціальна фантастика, готика/неоготика, темне фентезі, стімпанк/кіберпанк, романи й оповідання на основі історичних містифікацій, екзистенційний (пост)апокаліпсис, футуристична (анти)утопія, магічний реалізм, моторошні True story, новітня українська міфологія/демонологія, бестіарії й інші страхіття та жахіття. Ми це любимо і прагнемо згуртувати в «Домі Химер» пекельну армію молодих та лютих вітчизняних авторів, готових тяжко працювати, аби посісти належне місце під літературним сонцем.

І той старий будинок теж досі живе.