Літературна агенція OVO, легендарний рок-паб Docker-G pub та видавництво Дім Химер запрошують на презентацію-перформанс дебютного роману Ганни Городецької «Інша Марія», що відбудеться 17 лютого за участі авторки у Києві, на сцені Docker-G pub. Початок о 19:00. Вхід за квитками.

Про книгу «Інша Марія»

Марія, дівчина з «темним» минулим, влаштовується волонтеркою до Софійського собору, де зберігається сакральна пам’ятка старовини. З її появою в київському музеї починають коїтися дивні речі…

На хуторі у древньої баби Марії оселяється студентка-практикантка. Бабі ж вочевидь потрібна наступниця, котра б успадкувала відьомські вміння…

Щось незбагненне пов’язує обох Марій — молоду й стару, столичну й хутірську… Перший «відьомський» роман «Дому Химер» — історія, що змусить вас повірити.

 

Про перформанс «Відьми і собори Києва»

Ганна Городецька — фольклористка зі ступенем Phd, досвідчена гідиня, яка за 8 років провела понад 1500 екскурсій Києвом. Вона знайомила з містом іноземців з усього світу: від США до Індонезії. Серед її гостей були бразильські пожежники, члени Європарламенту, президенти.

Дебютний роман Ганни Городецької нещодавно з’явився у продажу, проте вже встиг отримати високі оцінки на книжковому порталі Goodreads та схвальні відгуки преси (ТСН, Читай.ua, Лайф-24 тощо). "Інша Марія" стрімко набуває популярності, тож 17 лютого о 19:00 авторка виступить на сцені Docker-G pub із насиченим перформансом.

Письменниця й дослідниця українського фольклору розповість, чому Київ — місто храмів та відьом і чому в цьому немає суперечності, відкриє таємниці прадавніх святинь (Софійського собору, Десятинної церкви), розкаже про традиційні уявлення українців про відьом, способи розпізнавання й захисту. Про те, чи були в Україні суди над відьмами, як і кого карали? Чому в храмі тисячолітньої давнини зображені сцени полювання й перегонів на іподромі? Де поховання перших Київських володарів і портрет якої жінки вважається оберегом міста?

Під час перформансу авторка зачитає кілька уривків з Іншої Марії, у котрій переплітаються дві сюжетні лінії та два світи: хутір, де героїня опановує відьомство, і столичний музей, куди молода відьма приходить по сакральну пам’ятку старовини.

 

* * *

«Інша Марія» — довгоочікуване міське фентезі, де перед нами постає сучасний Київ, який, наче після років психоаналізу, нарешті усвідомлює, хто він.

Світлана Тараторіна, письменниця

* * *

Це — енергетично й метафорично насичений текст, у котрому безліч внутрішніх викликів, прихованих провокацій, фольк-алюзій, ремінісценсій… Хочеться побажати «Іншій Марії» пройти дев’ять кіл визнання та перевидання.

Леся Мудрак, письменниця, громадська діячка

* * *

Нарешті маємо глибокий і непересічний роман про українське відьомство, де з прадавніх народних звичаїв викристалізовується сучасна урбаністична магія.

Вікторія Гранецька, головна редакторка видавництва «Дім Химер»

* * *

Серед сотні рукописів цей роман одразу привернув увагу. Переконані, після дебюту «Іншої Марії» читачі з нетерпінням очікуватимуть наступних книг авторки.

Літературна агенція OVO

 

* * *

Замовлення квитків і бронювання столиків за телефоном: (095) 280-83-40

Адреса: Київ, Docker-G pub, вул. Ігорівська, 13/5 (м. Поштова площа)

Дата події: 17.02.2021

Початок: 19:00