Певна річ, ми ще не знаємо, як складеться наступний видавничий рік, але ризикнемо поділитися з химерним леґіоном першими книжковими анонсами 2021 – зокрема колекцією стильних видань-покетбуків у м’яких обкладинках з фактурного льону, якісно прошитих ниткою.

Усі видання цього формату матимуть стартовий наклад 500 примірників, а от дата виходу, перспективи додруку (чи й перевидання у твердій обкладинці) цілком залежатимуть від читацького зацікавлення тією чи іншою книгою (тут і зараз анонси розташовані у довільному порядку). 

Ще одна перевага химерних покетбуків – вельми демократична ціна (приміром, передпродаж від 100 грн.). Утім, передзамовлення анонсованих новинок – уже наступного року, наразі ж просимо підтримати бажані й уподобані видання коментарями, репостами, вподобайками у соцмережах за гештеґом: #дх_анонси_2021 

Саме від вас залежить, яка з цих книг першою побачить світ:

  ***

Назва: Люди зі снів

Автор: Денис Донець

Передмова: Уляна Галич

Жанр: роман-горор, містика, трилер

Дизайн обкладинки: Влад Сорд

Редакторка: Вікторія Гранецька

Про книгу

«Люди зі снів» — атмосферний роман-ефемерія на стику реальності й позамежжя, популярної фантастики й класичного горору. Це історія про минуле у його найбільш патологічних, згубних проявах. Минуле, що не було осмислене і відрефлексоване, відтак довго скніло, наче забуті старі кросівки під ліжком, й урешті визріло на монстра — таку собі потойбічну, але цілком реальну істоту, котра виплекала гострі ікла й кігті. Котра іноді «краде те, що могло б статися».

Саме в такій екзистенційній пастці опиняються двоє незнайомців Тім та Мар’яна, що свої дні проживають нарізно, а вночі — блукають снами одне одного… Що ж затягло цих двох людей у віртуальну моторош, і чому в будинку Тіма час від часу дзвонить несправний телефон?      

Про автора

Денис Донець народився у містечку Ладижин на Вінниччині. Наразі мешкає в Одесі. Закінчив Одеський політех, працює технічним дизайнером ліній зв’язку. Захоплюється музикою, має домашню студію звукозапису. В літературі дебютував 2017 року зі збіркою есеїв «День, коли я зустрів себе». Лавреат літературного конкурсу видавництва «Смолоскип» (IV премія, номінація «Проза» 2020). На початку 2021 року у видавництві «Дім Химер» виходить перший роман автора — захопливий містично-психологічний трилер «Люди зі снів».

***

Назва: Шулак

Авторка: Ірина Червінська

Жанр: роман-антиутопія, наукова фантастика

Дизайн обкладинки: Влад Сорд

Редакторка: Вікторія Гранецька

Про книгу

2139 рік. Унаслідок екологічної катастрофи майже все живе на Землі знищено. Залишки людства зосереджені в мегаполісі Шулак, де панують авторитарні закони та класовий розподіл на Підряди і Блоки. Особистість у цьому світі — просто набір цифрових даних на спеціальному сервері. За найменшу провину їх видаляють, відтак громадянин втрачає право на існування й переходить у статус біоматеріалу для лабораторій. Та навіть у цій футуристичній безвиході народжуються люди, здатні на спротив.

Про авторку

Ірина Червінська — відома письменниця із Калуша (Івано-Франківськ). Дипломантка Міжнародного конкурсу «Гранослов-2015», учасниця концептуального поетичного проєкту «Нас.Троє.», авторка кількох збірок віршів та сюрреалістичного роману-трилера «Світи і лабіринти» (2017). Новий роман Ірини Червінської «Шулак» — це космополітична антиутопія про індустріальне місто майбутнього, що постане на руїнах нашої цивілізації.  

***

Назва: Витязь і Вірлиця

Авторка: Наталія Довгопол

Жанр: роман-фентезі, міфологія, демонологія

Дизайн обкладинки: Влад Сорд

Редакторка: Вікторія Гранецька

Про книгу

У давнину витязями звалися богатирі київські, чернігівські та галицькі, про чиї подвиги складали легенди. Але спливав час, монголо-татарські володарі поневолювали руські землі, дедалі менше витязів лишалося й дедалі рідше лунали правдиві оповіді про них.

Незмінною зосталася одна історія: про дівчину, яка перекидається сизокрилою вірлицею, бурштиновий перстень з потойбіччя і нерозлучників, заговорених на вічну любов.

Роман Наталії Довгопол «Витязь і Вірлиця» — дивовижне чаклунське фентезі, засноване на прадавній українській міфології й демонології.

Про авторку

Наталія Довгопол народилася та зростала у Броварах. Вивчала теорію мистецтв, грала й писала сценарії в театрі історичного танцю Al’entrada (Київ). Наразі мешкає в Афінах з чоловіком-греком, співпрацює з українською діаспорою у міжнародних молодіжних проєктах, багато подорожує, пише романи та оповідання. Лавреатка «Коронації слова-2019», авторка книг «Шпигунки з притулку «Артеміда», «Прокляте небо», «Витязь і Вірлиця».

***

 

Назва Монету кидає кожен

Автор Ігор Антонюк

Жанр збірка оповідань, містика, горор

Дизайн обкладинки: Влад Сорд

Редакторка: Вікторія Гранецька

Про книгу

Інколи, щоб зробити вибір, люди підкидають монетку. Один рух. Кілька секунд. Ледь чутний дзенькіт та міцно затиснута долоня. І життя змінюється назавжди…

Можливо, випадкова зустріч раптом перекреслить усе. Переверне життя догори дриґом й поведе кривавою стежкою. І неважливо, хто виявиться цим поводирем: людина, потойбічна істота чи звичайнісінький вуличний кіт.

Просто підкиньте монету. Це так просто. Правда ж?

Зробіть свій вибір. Саме від нього залежатиме ваше подальше життя.

Адже #Монету_кидає_кожен…

Про автора

Ігор Антонюк — молодий автор з Івано-Франківська, історик та педагог за фахом. Працював продавцем у дитячому магазині, викладачем у католицькій школі, директором дитячого табору «Петрос Fest». Проте сюжети Ігоря Антонюка — аж ніяк не для дітей. Дебютував як автор горору в часописах «Світ фентезі», «ТекстOver», згодом увійшов до збірки переможців конкурсу «Дотик зачаєного жаху» з оповіданням «Шепіт сосен». Цей твір дав назву його дебютній збірці оповідань 2018 року. Нова книга автора «Монету кидає кожен» — про фатальні збіги та химерні містифікації, що трапляються в житті кожного з нас.

***

Назва: Заклятий місяць

Авторка: Аліса Гаврильченко

Жанр: детективний нуар, трилер, містика

Дизайн обкладинки: Влад Сорд

Редакторка: Вікторія Гранецька

Про книгу

Україна, наші дні. Неподалік окупованого Донецька збито пасажирський «Boeing 777», що виконував рейс «Амстердам — Куала-Лумпур». У літаку була донька китайського мільярдера, яка мала при собі рідкісний діамант під назвою «Блакитний місяць».

Тіло дівчини знайшли, проте коштовний камінь зник. Його шукають — довірена особа китайського мільярдера та безліч інших людей — кожен із власною метою… Скільки ще проллється крові на «Блакитний місяць», оповитий смертю і прозваний «заклятим»?

Про авторку

Аліса Гаврильченко — письменниця з м. Кременчук, що на Полтавщині. 2012 року отримала диплом за фахом «Видавнича справа та редагування», відтоді регулярно пише власні й редагує твори інших авторів, організовує літературні конкурси для початківців на платформі інтернет-журналу «СТОС». Оповідання авторки виходили друком у збірках «Маніяк на замовлення», «Без терміну давності», «Різдвяний детектив», що презентувалися в Україні й за кордоном (Франкфуртський книжковий ярмарок), її нові твори увійшли до складу відомих збірок «Вбивство на вулиці…» та «Львів. Доза. Порно». «Заклятий місяць» — перший роман письменниці, виданий у «Домі Химер». Це атмосферний детективний нуар на основі реальних подій.

***

Назва: Потойбічниця

Авторка: Лана Ткаченко

Жанр: містично-психологічний роман

Дизайн обкладинки: Влад Сорд

Редактор: Сергій Осока

Про книгу

Покійна Любомира стрічає й проводжає душі між світами. У власному житті жінка була не надто щасливою: прикра робота, невдалий шлюб, трагічне материнство. А тут вона читає чужі спогади, споглядає життя інших, бачить згори їхні помилки. Єдине — втручатися у світ живих їй не дозволено. 

Одного разу потойбічниця порушує заборону, аби налагодити контакт із дівчиною Любою, постукавшись до неї у сни. І  в мить складного життєвого вибору Люба сама звертається по допомогу потойбіччя й отримує звідти відповідь. Жінка з того світу починає дедалі частіше навідуватися в її сни…

Про авторку

Лана Ткаченко живе та працює в Києві. Спеціалізується у сфері монетарної політики, банківської справи, фондового ринку, економічної психології, фінансової поведінки. Пише огляди на професійну тематику, однак справжнє натхнення знаходить у прозі та поезії. Авторка оповідань («Цинамоновий погляд», «Штучна мить» тощо), поетичних книг, серед яких «Психологиню звабив дактиль» (2019 р.), співавторка гуртових збірок та альманахів, лавреатка низки літературних конкурсів і фестивалів.

«Потойбічниця» — яскравий романний дебют письменниці, створений у жанрі соціально-психологічної драми з елементами містики й магічного реалізму.

***

Назва: Смачного!

Автор: Олег Шинкаренко

Передмова: Тереза Хланьова (Прага)

Жанр: роман-гурман, авангардна проза, сюрреалізм

Дизайн обкладинки: Влад Сорд

Редактор: Сергій Осока

16+

Про книгу

«Звичайна українська історія за мотивами африканських народних казок», — саме так визначає свій найхимерніший роман Олег Шинкаренко, оповідаючи про молодіжну субкультуру канібалів Запоріжжя, до котрої належить головний герой Васьок.

Роман заселено гротескними персонажами: торговці людьми, збирачі зубів, карикатурні працівники поліції, зірки шоу-бізнесу, відьми… Не менш колоритними є його локації: «чуршівки» на околицях міста, занедбані фабрики, студентські гуртожитки, ринки, поліцейські відділки, зоопарки, а також Африка, звідки й походять моторошні історії про канібалізм. Саме тут Васьок шукає відповіді на «екзистенційні» питання буття і приналежності та вихідну точку власного майбутнього. 

Про автора

Олег Шинкаренко — київський журналіст, письменник, якого називають «найпослідовнішим абсурдистом у сучасній українській літературі», автор романів «Кагарлик» (перекладений і виданий англійською), «Перші українські роботи», «Череп» та історично-авангардного «Бандера Distortion».

«Смачного!» — насправді дебютний, дотепер непублікований роман уже знаного літератора Олега Шинкаренка, написаний понад 10 років тому та запланований до друку у видавництві «Дім Химер» на 2021 рік. Книга виходить з передмовою Терези Хланьової — чеської дослідниці творчості Шинкаренка.

***

Назва: Казанова, скінгеди та инша сволота

Автор: Володимир Вакуленко-К.

Жанр: роман в оповіданнях, хуліганська проза

Дизайн обкладинки: Влад Сорд

Редакторка: Вікторія Гранецька

18+

Про книгу

«Казанова, скінгеди та инша сволота» — нецензуроване й доповнене  перевидання найвідомішого роману в оповіданнях Володимира Вакуленка-К. — першого лавреата Міжнародної літературної премії ім. О. Ульяненка, котрою відзначають найкращих письменників-нонконформістів.

Уперше роман побачив світ 2010 року на сторінках журналу «Кур’єр Кривбасу» під назвою «Кладовище сердець» (у скороченому вигляді). 2016-го твір перевидано як «Інфаркт для Ґурманів. Щоденник вар’ята: роман в 13 ½ частинах з наслідками документалістики та елементами абсурдизму, авантюризму й легенького фентезі» у видавництві «Твердиня». Того ж року книгу перекладено і видано англійською.

Наразі «Казанова, скінгеди та инша сволота» — колекційна річ для справжніх поціновувачів контрлітератури, варта читання й перечитування.     

Про автора

Володимир Вакуленко-К. — громадський діяч, письменник, перекладач. Лавреат конкурсу «Золотий Тризуб» (2011), Міжнародної літературної премії ім. О. Ульяненка (2012), Всеукраїнського конкурсу ім. Л. Мартовича (2014), Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» (2014). Учасник Революції Гідності (був поранений під час сутички з «тітушками» в Маріїнському парку). Автор книг «Монограмота», «Ми, Провінція!», «Святославова сварґа», «УБД-реінкарнація» тощо. Роман в оповіданнях «Кладовище сердець» («Інфаркт для Ґурманів. Щоденник вар’ята») заплановано до перевидання під назвою ««Казанова, скінгеди та инша сволота» («Дім Химер», 2021).

«Цей стиль граничної відвертості неабияк імпонує, написаному віриш — хай то виразні автобіографічні епізоди чи історії вигаданих (чи таких уже вигаданих?) персонажів»

Вікторія Гранецька, головна редакторка видавництва «Дім Химер»

 

* * *

P.S. Нагадуємо, формат химерних покетбуків ми розпочали наприкінці 2020 року з дебютного роману Ганни Городецької «Інша Марія». Книга уже вийшла друком і доступна для передзамовлень за акційною ціною 100 грн.

Марія, дівчина з «темним» минулим, влаштовується волонтеркою до Софійського собору, де зберігається сакральна пам’ятка старовини. З її появою в київському музеї починають коїтися дивні речі…

На хуторі у древньої баби Марії оселяється студентка-практикантка. Бабі ж вочевидь потрібна наступниця, котра б успадкувала відьомські вміння…

Щось незбагненне пов’язує обох Марій — молоду й стару, столичну й хутірську… Перший «відьомський» роман «Дому Химер» — історія, що змусить вас повірити.

 

Щиро Ваш,

Департамент Видавничих Котів