Настінний календар 2021 Literature illustrated із напівоголеними письменниками — спеціальний проєкт Літературної агенції OVO для промоції читання та популяризації сучасних українських авторів. До проєкту долучилися літератори Сергій Жадан, Валерій Ананьєв, Павло Дерев’янко, Сергій Демчук, Павло Коробчук, Сергій «Колос» Мартинюк, Павло Матюша, Андрій Новік, Артем Чех, Мартин Якуб, Віктор Янкевич, Петро Яценко.

Учасників добирали за принципом різноманіття, аби показати, якою багатогранною є наша сучасна література. Гонорари з продажу календарів літагенція планує спрямувати на закупівлю книг згаданих авторів для бібліотек та лікарень України.

Цікаво, що над створенням чоловічого еротичного календаря працювала здебільшого жіноча команда: фотографиня Марися М’яновська, літагентки Вікторія Ма і Олена Одинока, стилістка Анна Константинова. За задумом організаторок проєкту, «літератори не мають постати як секс-об’єкти абощо, вони мають наблизитися до читача, спростувати нібито наявне в широких читацьких масах упередження, що письменники — це бронзові погруддя, замінивши принагідно уявленням, що письменники — це голі торси. Наближатися до читача краще топлес, це всі знають, навіть Шевченко».

Зокрема на сторінках еротичного календаря читачі побачать молодого, проте вельми перспективного автора «Дому Химер» Павла Дерев’янка, що 2019-го здійснив масштабний презентаційний мото-тур містами України на підтримку свого дебютного роману «Аркан вовків». 2020 року книга отримала 2-й наклад з наліпкою «Бестселер Дому Химер», а також вийшов наступний роман автора «Тенета війни» (трилогія «Litopys Siroho Ordenu»). Наразі письменник працює над третьою, завершальною частиною трилогії.

ЗАМОВИТИ КАЛЕНДАР