Нас у цій країні складно здивувати бодай чим, зрештою, ми тут виросли, бачили всі її сторони і були готові, хоч і підсвідомо, до всього, коли зрештою обрали залишитися і будувати свою справу тут. Чудово знаючи, хто ходить цими вулицями, хто прийде питати “за бізнес”, кому не сподобається наша справа, слова і обличчя, але ми з вами залишаємось тут — кожен з нас.
 
Ця країна вигідно вирізняється, друзі. Ця країна пережила стільки Майданів, стільки мирних акцій, протестів і революцій, що їй фізично болить наступ на права. Протест може мати скільки завгодно форм. Він може мирно чекати, співати пісень і носити кольорові стрічки; може виривати бруківку і готувати коктейлі; може перегороджувати вулицю смітниками й боронити своє приморське місто від тітушні; може бути мистецьким, відчайдушним і повним печалі, як Весна на граніті; може бути повний кольорового диму і битого скла. Протест не є хуліганством, бо він не виникає на рівному місці — це зажди боротьба за свої та чужі права, це завжди спротив системі — у намаганні змусити цю систему нарешті працювати, як їй визначено Конституцією.
І отже, чому виникає протест — конкретно цей, що за тиждень перестав бути особистою бідою одного маленького, але пиздливого видавництва, і торкнувся вже дев’яти людей — а ще їхніх справ, їхніх друзів і їхніх сімей, не кажучи вже про всіх тих, через кого почався.
 
Протест виникає з несправедливості та бездіяльності влади, що переймається намальованими збитками замість поламаних доль Ріфа, дитячого кардіохірурга Кузьменко, бойового медика Дугарь, ветеранки Вікторії (Фортуни) Котеленець. Протест виникає з маніпуляцій і зміщення фокусу. З поліції, що так і не розслідує вкрадені у вас речі, але поб’є людей під відділком. З нереформованих судів, де досі сидять судді-антимайданівці, що виправдовували і відпускали беркут. Ви самі знаєте, що тут і чому не працює.
Ні про що з цього на загал не говориться.
 
Натомість вручено підозру щодо участі в протесті голові організації "Невідомий Патріот" Євгену Строканю — вручено у дворі будинку, де ніхто з нас раніше не був, де нас запросили дочекатися потяга. Вручено, щойно від’їхали дві машини таксі. Дякуємо, хоч не викрали цього разу. Запобіжний захід цілодобовий домашній арешт, інкримінують хуліганку, ч.4 — до семи років.
Натомість Романа Ратушного, який успішно не дає забудувати Протасів яр, закрито на цілодобовий домашній арешт до 24 травня з браслетом на нозі. Роману інкримінують дії за ч.4 ст.296 та ч.2 ст. 194 ККУ. Та сама хуліганка до семи років ув’язнення і пошкодження майна до десяти років.
Натомість Сергій Філімонов (рух ГОНОР) отримав підозру за організацію акції, більш конкретно — за те, що тримав фаєр. Частина 4 ст. 296 — до семи років.
За цією ж статтею і бонусом ч. 2 ст. 194 ККУ хочуть закрити активіста Олексія Білковського.
 
Щодо Влада Сорда, то позаяк він перший потрапив під руку (і судячи з перших вкидів, здався декому майбутнім політиком з певної політсили, що спровокувало подальші розбори), йому доводиться витрачати весь час на спростування закидів, що стосуються не протестів, а його минулого. Замість роботи з книгами і приготуванням видавництва до нового книжкового сезону Влад змушений доводити, що він взагалі військовий, впорядковувати хронологію семирічної давнини з точністю до дня і приймати вночі поліцію, якій нарешті віддано на подільше дослідження орден з майбутнього.
Ми би висловили сподівання, що тепер нарешті поліція займеться справою поліції, а Влад зможе зайнятися справами видавництва, але ми живемо в Україні. Серед людей без критичного мислення, що сиплять погрозами Владиславу і Вікторії. В очікуванні наступного надуманого звинувачення, вдало підхопленого медіапідтримкою — і судового засідання по тій же ч.4 ст. 296 — до семи років.
Адмінпротоколи про порушення отримали Ігор Поташенков та Олег Кобезський за ст. 195 КУпАП — за те, що під час акції тримали фаєри; а також Артур Єфименко за ст. 173 КУпАП (нецензурна лайка в громадських місцях).
 
Як бачите, легко стати незручним — і закритим за це. Ця влада воліла би не чути і не бачити нас — або бачити тихими і сумирними. Якщо це протест, нам милостиво дозволено протестувати мовчки, з плакатиком, бажано на колінах, бажано голодуючи, щоби все це швидше закінчилось.
 
Проте #книгобунт триває. Ми повертаємося до справ — наскільки можливо у цій ситуації.
 
Наша крамниця відкрита до замовлень книг — собі або для підвісу військовим, як і раніше.
Доставка від 555 гривень безкоштовна. 10% з кожного замовлення йдуть на підтримку політв’язнів.
 
 
Більшість замовлень за час вимушеного простою видавництва відправлено героїчними зусиллями Вікторії Гранецької, для деяких замовлень знадобиться дочекатися додруку масок. Так чи інакше, замовники про це попереджені, а ми відновлюємо роботу.