Останній суд над Стусом повинен би і справді бути останнім. Тому в переддень нового судового засідання щодо книги «Справа Василя Стуса» ми хочемо, щоби кожен дізнався, як відбувався попередній суд і запитав себе — чи це повинно повторюватись.

Аудіоспектакль На обороні правди: судове засідання Стуса — це інсценування фінального судового засідання у справі Василя Стуса, що після нього поета відправили у заслання до табору «Перм-36». Текст, що прозвучить в етері, цілковито відповідає протоколу засідання. Початок о 20:00 на ютуб-каналі видавництва Дім Химер, наживо.

Текст читатимуть Макс Кідрук (Василь Стус), Олена Герасим'юк (Михайлина Коцюбинська), Олександра Гонтар (Світлана Кириченко), Саша Кладбіщє [гурт ZWYNTAR] (Валерія Андрієвська), Влад Сорд (Віктор Медведчук), Олексій Вінець-Творення (Євґєній Русов), Кшися Федорович (Альбіна Баннікова), Romana Yaremyn (Свєтлана Ковальова), Микола Палига (прокурор) та інші. Веде «судове засідання» Євген Лір.

Ваша підтримка та патріотична позиція зробила цей захід можливим. Ми щасливі бачити, як одна ідея набирає обертів, як ви готові захищати своїх. Хоч попереду ще багато судів — не дотичних цієї справи, але дотичних системи, яка їх продукує, проте так — переможемо.

Суд у справі відбуватиметься завтра, 10 липня о 10:00 до Дарницького районного суду м. Києва, вул. О.Кошиця, 5-А.


«Я не визнавав і не визнаю себе винним. До самої смерті я буду стояти на обороні правди від брехні, чистих людей від убивць, Ісуса Христа від диявола»