Відьомський роман, події якого відбуваються у сучасному Києві. Повноцінне міське фентезі, в яке легко повірити. Можна пройтися тими ж вулицями – побачити все на власні очі. Мабуть, ще довго, прогулюючись центром, мені на думку буде спадати «Інша Марія» - дебютний роман Ганни Городецької (видавництво «Дім Химер»).

Студентка Марія, яка випадково чи ні, перейняла силу старої відьми із покинутого хутора, влаштовується на роботу у Софію Київську. Для чого і скільки там Марій, ми дізнаємося лише наприкінці роману.⠀

Події розгортаються паралельно. Розділ про Марію, яка підбирається до Софії, розділ про Марію, яка живе на хуторі. Невидимі червоні нитки з’єднують дійство. Тягнуться через роки Києва, струмлять вулицями, розказують історію. З минулого у майбутнє.

Всі архітектурні описи та історичні факти правдиві. Київ, як на мене, виступає не просто тлом, а повноцінним персонажем.⠀

Київ, який закохує в себе, змінює людей, зцілює. Можливо саме з тих причин, що описані у романі. Енергетична вісь тримає докупи нитки – долі.

Відьми тут теж досить реальні. Вони не літають на мітлах, не роблять взагалі нічого такого надзвичайного. Ті відьми всього-на-всього викачують яєчком, заварюють якісь чаї-настоянки, додають у напої кров для привороту. В них легко повірити.

Єдиний недолік роману – його розмір. Він дуже швидко скінчився. Я прочитала книжку за один вечір. Персонажі зображені великими мазками. Та цього достатньо, щоб побачити всіх цілком.

Залишився довгий посмак. Роздуми про Київ, про іншу Марію, про речі й людей, що виявляться не такими, як на перший погляд. Про відьом, які живуть серед нас.

Може, ваша сусідка теж відьма? Чоловіка приворожила, а ніхто не й здогадується…

І, до речі, з яким відчуттям ви заходите до церков у центрі Києва?

 

Текст і фото: Олена Гайдак

@helena.haidak Instagram

ЗАМОВИТИ КНИГУ